Realitní kancelář vaše zájmy hájit nemusí. Budte obezřetní


|
#

"Realitní kancelář mi sepsala chybnou smlouvu, kdy  se nyní nemůžu vůbec ničeho domáhat," stěžuje si klient jedné nejmenované realitní kanceláře.

Realitní kancelář totiž nehájí práva vás jako prodávajícího či kupujícího, ale také zájem protistrany. Tyto zájmy jsou však nutně ve střetu. Co je výhodné pro prodávajícího nemusí být a často ani není výhodné pro kupujícího. Tento střet a prosazení vlastního zájmu při koupy nemovitosti jako velmi drahé věci, je z hledika budoucích následků a práv či povinností zásadní.

Realitní kancelář se totiž ve většině případů tváří, jako že právě vy jste její klient a ona chrání vaše zájmy. Jejím úkolem je prý také zabezpečit vše okolo převodu nemovitosti a souvisejících věcí. Tento postoj však často zavání uváděním klienta v omyl.

Pro realitní kancelář je zásadní zajistit zájem svůj a to je zajistit si provizy či další platby spojené se zprostředkováním prodeje nemovitosti. Jejím nejdůležitějším úkolem také není poskytnout vám servis a zastupovat vás, ale pouze zprostředkovat prodej, tedy najít kupce, případně prodávajícího. Realitní kanceláře tak často musí například kupce na koupi bytu či domu ze své nabídky nalákat. V tu chvíli se stává realitka zástupcem hájícím práva v tomto případě kupce. V rámci snahy o maximalizaci zisku tak může realitní makléř nabídnout kupujícímu výhody, dobré podmínky smlouvy a to přesto, že prodávajícímu tvrdí totéž. Bohužel nelze zlepšit postavení prodávajícího, aniž by se to nedálo na úkor kupujícího.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Nominujte váš NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK a hlasujte pro něj na serveru www.bankovnipoplatky.com

_____________________________________________________________________________________________________________________

Snížení komfortu a vašeho postavení ve smlouvě či dalších postupech tak pro vás může být zásadní. Je proto vhodné při jakékoliv transakci s nemovitostí, byt budete realitní kanceláří ujištováni, že je vše v pořádku, zajistit konzultaci či revizi smluv a jiných dokumentů nezávislým odborníkem se znalostí problematiky nemovitostí. Vynaložené náklady se vám totiž velmi brzy mohou vrátit, případně se zbavít mnohem dražšího rizika. Při jakémkoliv převodu nemovitosti totiž disponujete milionovými hodnotami a několik tisíc korun za jistotu určitě stojí. Na vaší straně totiž nestojí realitní kancelář, ale váš právní zástupce.

V případě zájmu o právní služby kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman - ProfiPravnik.cz na mail: profipravnik@gmail.com

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU