Půjčky bez navýšení vás mohou přijít někdy velmi draho


|
#

A pokud na zboží nemáte, žádný problém. Využijte půjčku bez navýšení a zboží si odneste hned domů, přestože na jeho koupi v současnosti nemáte. Nejvíce nabídek půjček na koupi zboží nalezneme u elektroniky a nábytku, které patří k těch dražším produktům.

 

Nemusí být vše tak jak to na první pohled vypadá

 

Na první pohled se zdá výhodné zboží na splátky pořídit. Píší, že se jedná o půjčku bez navýšení, tudíž zaplatím stejně jako kdybych zboží zaplatila hned a navíc získám možnost splácet postupně po dobu celého roku.

 

Ne vždy jsou však nabídky na půjčky bez navýšení seriózní. Údaj na letáku či u cenovky totiž nemusí být to, co vám skutečně bude poskytnuto. Podívejme se tedy na některé fígle obchodníků, kteří nabízejí půjčky na koupi vašeho vysněného zboží bez navýšení.

 


Dávejte pozor zda si berete skutečně půjčku bez navýšení

 

U cenovky si přečtete, že zboží můžete zakoupit i na splátky bez navýšení. Pokud o tuto možnost projevíte zájem, uzavře s vámi obchodník smlouvu. Pokud si ji nepřečtete a neprostudujete si konkrétně podmínky pro splácení a pasáže o úrocích či poplatcích, pak následně můžete zjistit, že jste sice zboží dostali na splátky, ale byla vám poskytnuta půjčka jiná. U této půjčky pak jste povinni hradit úroky, či jednu splátku navíc. A už se vám zboží prodražuje. Zpětně navíc těžko dokážete, že jste měli zájem o půjčku jinou.

 

Vždy čtěte všeobecné obchodní podmínky

 

Rozhodně se nespokojujte pouze se smlouvou o půjčce, ale vyžadujte i všeobecné obchodní podmínky k dané půjčce. Obchodníci totiž mohou využívat všeobecných obchodních podmínek, které nejsou ve smlouvě přímo uvedeny, ale pouze se na ně odkazuje. Podpisem smlouvy tak přistupujete k těmto všeobecným obchodním podmínkám a to přesto, že ani nevíte co v nich je. Následně pak zjistíte, že všeobecné obchodní podmínky obsahují povinnost hradit úroky či poplatky a vy máte smůlu.

 

Pozor na jiné náklady související s půjčkou

 

Půjčka za zakoupené zboží skutečně bude bez navýšení. Ve smlouvě však přehlédnete pasáž, že za uzavření smlouvy uhradíte v průběhu splácení poplatek například ve výši 1000 Kč. A v té chvíli už ke skrytému navýšení dochází a zboží se vám prodražuje.

 

Slova jsou jen slova. Chtějte vše písemně

 

Nedbejte na informace od prodejců, či zprostředkovatelů půjčky a vše chtějte písemně. Neváhejte si ani informace na něž jsme vás v tomto článku upozornili před podpisem smlouvy vyhledat, nebo požádejte prodejce, ať vám konkrétní pasáže, které sporné věci popisují ve smlouvy či všeobecných obchodních podmínkách vyhledá. Ústní informace je totiž z vašeho pohledu bezcenná.

 

 

Půjčku plaťte vždy včas

 

U půjček tohoto typu je běžné, že obsahují velmi přísné sankce za opožděné splácení. Pokud tedy půjčku skutečně využijete, pak dbejte, aby jste hradili do stanovených termínů. Pokuty a penále totiž mohou činit jednorázově i 10 % celé půjčky. A už máte půjčku z vlastní viny výrazně navýšenou.

 

I půjčky bez navýšení využívejte s rozvahou

 

Obecně doporučujeme, aby jste i při využívání půjček, které jsou skutečně bez navýšení jednali s rozvahou a nezadlužovali se zbytečně. Po Vánocích totiž přijde čas splácení a nebude příjemné, když vám v peněžence po úhradě všech splátek zbude minimum peněz a to po celý rok. Nejen příští Vánoce, ale i celý příští rok by totiž nemusel být tak bohatý jako ty letošní.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s exekucí či vymáháním pohledávek? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU