Opět hrozí velké zvýšení poplatků na katastru


|
#

Zvýšení poplatků na katastru opět na stole

Není to ani rok co poslanecká sněmovna zamítla vládní návrh zákona na zvýšení poplatků za vklad do katastru nemovitostí. Poplatek se měl tehdy zvýšit až čtyřnásobně.

Nyní přišla vláda s podobným návrhem. S tím rozdílem, že poplatek se zvýší mírněji, než bylo zamýšleno původně. I tak by tato změna znamenala dvojnásobné zvýšení současného poplatku. Návrh už schválila v prvním čtení poslanecká sněmovna.

Poplatek se má zvýšit fakticky o 100 %

A vláda jde na to chytře. Když se jí nepodařily předchozí dva pokusy o zvýšení poplatků na katastru, rozhodla se poplatek zvýšit pouze o 500,- Kč, i tak se však jedná o zvýšení o 100 procent. Argumentem je skutečnost, že se poplatky již od devadesátých let nezvyšovaly a přitom je znehodnocovala inflace.

V krizi je pro stát každá koruna dobrá

Je poměrně neetické, že se fakticky totožný návrh v tak krátké době opět překládá poslanecké sněmovně. Je zde vidět velký zájem a tlak na zvýšení poplatků na katastrech, který je odůvodňován nutností financovat vybranými poplatky digitalizaci katastrálních map. To se však děje již dnes a za zvýšením poplatků tak můžeme hledat především nutnost vylepšit finanční situaci státu v době hospodářské krize.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU