Nebankovní registr vám může zlomit vaz!


|
#

Postupně se nyní však rozbíhá i tzv. nebankovní registr, do kterého se zapojuje čím dál více společností. Vysoké splátky leasingu, či jiných půjček tak klientům mohou v budoucnu zabránit úspěšně získat půjčku či hypotéku.

Bankovní registr: Bič na nepoctivé dlužníky

Bankovní registr do kterého jsou zapojeny všechny významné banky v České republice funguje úspěšně již několik let. A jedná se o skutečně efektivní nástroj. Banka, u které žádáte o úvěr se díky bankovnímu systému dokáže během několika minut dostat do registru a zjistit tak ihned jaké úvěry daný žadatel aktuální splácí. Z registru se též dozví, u jakého finančního ústavu je úvěr vedený a další důležité informace.

Nutno dodat, že bankovní registr není jen pomocníkem bank proti nepoctivým žadatelům. Bankovní registr je i pomocníkem žadatelů poctivých, kteří si nejsou schopni přesně vzpomenout na přesnou výši svých aktuálních závazků a bance nechtějí lhát.

Během chvíle se tak o svých aktuálních závazcích mohou informovat a na základě této informace v bance dojednat nejvhodnější produkt a výši splátek. Pokud však měl žadatel o úvěr ještě nedávno povinnost splátek například leasingu a do formuláře žádosti o úvěr tuto skutečnost neuvedl, mohla tuto skutečnost banka jen velmi těžko odhalit.

Nyní je však tato možnost mnohem vyšší.

Nebankovní registr se rozšiřuje

Do nebankovního registru se totiž zapojuje stále více firem a institucí. Do registru, který sdružuje informace o klientech především leasingových a splátkových společností, vstoupily dvě nové firmy. Počet společností, které nebankovní registr využívají například k ochraně před neplatiči nebo identifikaci předlužených klientů, tak k dnešnímu dni stoupl na rovných dvacet.

Zvyšující se množství společností zapojených do systému zvyšuje efektivitu a využitelnost tohoto nástroje. Velmi dobrým řešením je i možnost sdílení informací mezi bankovním a nebankovním registrem dlužníků. Při žádost o bankovní úvěr tak banka v krátké chvíli zjistí, zda nemáte další závazky u nebankovní společností a tyto informace do žádosti o úvěr zapracuje.

Jak je nebankovní registr užitečný?

Nebankovní registr NRKI slouží jeho účastníkům k vzájemnému informování o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů. Obsahuje jak negativní, tak i pozitivní informace o klientech. Členové registru tak mohou s pomocí registru například zjistit, zda žadatelé o jejich finanční produkty nepatří mezi neplatiče nebo nejsou předlužení.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s exekucí či vymáháním pohledávek? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU