Manželství s cizincem se může změnit v noční můru


|
#

Svoboda se může proměnit v žalář

 

S pádem železné opony před 20 lety nastal boom vztahů a manželství Čechů s cizinci. Českým ženám a mužům se otevřely hranice a s nimi nové možnosti, nová dobrodružství.

 

Vztah či manželství s cizincem se tak stalo velkým lákadlem, které zavánělo exotikou, svobodou a novým životem. V mnoha případech se však nový život a pocit svobody mění v přesný opak. Z velké většiny vztah s cizincem navazují dívky než muži. Pověstná krása a atraktivita českých žen možná skutečně působí.

 

České blondýny ve světě bodují

 

A pro české ženy není nalezení známosti v některých exotických zemích skutečně problém. Především v arabských zemích severní Afriky kam směřuje stále více našich turistů si na krásu bílých, blonďatých, ale i tmavovlasých žen velmi potrpí. Manželství s Tunisanem či Egypťanem tak patří mezi nejčastější.

 

Manželka Tunisana Ismaila Jana Večerková vysvětluje: „Tunis je pro mě ráj na zemi. Příjemní, společenští lidé, kteří nikam nespěchají, je tam znát taková životní pohoda a klid. Je to velká změna, kterou ve své práci plné stresu potřebuji.“

 

Dalšími národnostmi s jejichž členy navazují České ženy nejčastěji vztahy patří Britové, Italové, Slováci, Řekové a Kypřané a Němci.

 

Vztah s cizincem se může změnit v noční můru

 

Představa exotiky a svobody se však pro mnoho žen mění doslova v černou můru. Krátce po sňatku se totiž mohou začít objevovat kulturní, společenské a sociální rozdíly.Manžel se totiž chová jinak před svatbou, kdy se snaží v zájmu udržení vztahu potlačovat svou přirozenost a temperament. Po svatbě a zajištění vztahu se však začíná jeho přirozenost plně projevovat.

 

Manželky státních příslušníků Středomořských zemí si musí zvyknout na to, že bez přítomnosti manžela nemohou jen tak zajít někam na večírek či sami trávit volný čas. Musí si zvyknout na jiný temperament. Objevují se rozdíly v náhledu na výchovu dětí. Především ve stresových situacích jednají jiné národnosti jinak než bychom si představovali.

 

Mnoho našich manželek pak má špatnou zkušenost s chováním svého manžela cizince vůči jim samým. Objevuje se totální omezování osobní svobody, domácí násilí, vyhrožování či vydírání. Taková chování mohou vést až k naplnění znaků trestného činu.

 

V zájmu objektivnost je třeba říct, že podobnou situaci zažívá mnoho žen i s manželem Českým. Takže uvedené negativní známky vztahů nejsou jen doménou manželství s cizinci.

 

V případě rozchodu můžete přijít o děti

 

Co však už může být v budoucnu problém je rozvod či dohadování se o výchově dětí. Cizinci z jižních zemí mají k dětem hlubší vztah. Někdy je dokonce považují za osobní vlastnictví a jsou schopni o děti bojovat až do poslední chvíle. Nezřídka dochází k únosům dětí do zahraničí což je velký problém se kterým neumějí naše úřady dosud účinně bojovat.

 

Někdy ani účinný boj není reálně možný, protože mezi státy neexistují příslušné smlouvy ani zaběhlé postupy pro tyto případy. Možnost ztráty dítěte, proti které je jen malá možnost obrany by měla být pro ženy, kteří chtějí začít vztah s cizince z exotických zemí velkým varováním.

 

Rozvod s cizincem může trvat léta

 

Stejně tak rozvod s cizincem může být velmi složitý. Tuto zkušenost získala například Eva z Prachatic, která se vdala za Albánce. Albánec krátce po svatbě odešel neznámo kam. Eva začala nový vztah z Čechem, se kterým chce založit rodinu. Nicméně rozvod z důvodu nemožnosti doručení návrhu manželovi se vleče už dva roky.

 

„Je to pro mě stresující situace a kdybych věděla jak celé dobrodružství s Hasimem dopadne, nikdy bych si ho nevzala. Soud nyní neustále odkládá rozhodnutí vymlouvá se na nemožnost doručení a nutnosti přítomnosti Hasima u soudu a nevidím konec této situace,“ říká Eva.

 

Cizinec nebo Čech? Záleží jen na lidech

 

Jako jiné vztahy i vztah s cizincem může dopadnou dobře ale špatně. Záleží na konkrétních lidech, jejich výchově a toleranci. Vztah a později manželství s cizince však obsahuje mnoho rizikových faktorů, které je třeba co nejdříve odhalit a přinutit svého partnera aby se co nejvíce projevil už před uzavřením manželství. Nevyhýbejte se proto problémových a stresovým situacím, které jsou samozřejmě nepříjemné.

 

Právě v těchto situacích, kdy se ztrácí nebo snižuje sebekontrola partnera zjistíte nejlépe jak tyto věci řeší, jak se projevuje a jaké je jeho skutečné nitro.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s rozvodem manželství či výživným? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU