Články, právní informace a užitečné rady


Advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman - Váš internetový advokát a právník v roce 2018

I v roce 2018 poskytuje naše advokátní kancelář své služby klientům v plném rozsahu. Advokáti poskytují své služby on-line na internetu a tedy poskytují tyto služby rychle, obratem a efektivně. Nabízíme vám tak služby první on-line advokátní kanceláře na tuzemském internetu. Veškeré advokátní a právní služby poskytujeme ve vysokém komfortu s důrazem na dosažení cílů a přání klientů.

Číst více »
#

I. Díl: Daň z nabytí nemovitých věcí bude platit od listopadu kupující

Už od prvního listopadu roku 2016 nabude účinnosti skutečná novinka. Daň při převodu nemovitosti už nebude hradit prodávající jako je tomu nyní, ale poplatníkem se stane kupující. Co to bude pro prodejce nebo kupujícího nemovitosti znamenat? ČTĚTE DÁLE!

Číst více »
#

Chyba v darovací smlouvě? Poplatek za návrh na vklad zaplatíte znovu

Stejně jako v jiných právních oblastech i v případě darovací smlouvy a darování jako takového platí, že by dárce a obdarovaní měli dvakrát měřit a jednou řezat. Tedy po důkladném zvážení úmyslu nemovitosti darovat, by měli vyhledat profesionální pomoc, aby byl jejich úmysl co nejlépe a efektivně převeden do praxe. Chyba ve smlouvě se totiž nevyplácí a přináší další zbytečné náklady a hlavně zdržení.

Číst více »
#

Darovat dům bez pozemku už nelze. Stavba je součástí pozemku říká NOZ

Nový občanský zákoník přinesl do práva nemovitostí a tedy i do problematiky darování nemovitostí velkou změnu. Darovat už nelze samostatně dům, pokud má pozemek stejného vlastníka či vlastníky. Stejně tak nelze darovat jen pozemek bez domu. Darovací smlouva musí vždy znít na pozemek a dům je již jeho součástí. ČTĚTE DÁLE!

Číst více »
#

Darování pozemku darovací smlouvou. Převod zhatí i minimální chyby

Darování pozemku se pokládá za velmi jednoduchou věc. Stačí popsat pozemek jeho katastrálním číslem a označit kde se pozemek nachází a je hotovo. Bohužel to tak často není a dárci s obdarovanými dělají chyby i v označení pozemků v darovacích smlouvách a návrzích na vklad. ČTĚTE DÁLE!

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU