Články, právní informace a užitečné rady


Jak se vyrovnat s rozchodem či rozvodem? Jen čas léčit nemusí

Rozvod manželství nebo rozchod partnerského vztahu není jen otázka majetku, peněz a vypořádání majetku. Velmi velkou roli hraje i otázka psychiky a schopnosti se se ztrátou ideálů a nadějí z končícího vztahu vyrovnat.

Číst více »

Jak pečovat o ideální partnerský či manželský vztah? Kvalitní vztah je malým zázrakem

Základem každého vztah ať už manželského či jen partnerského jsou konkrétní lidé. Žádné poučky nepomohou vztahu lidí, kteří se k sobě nehodí a nemají snahu vztah zachovat a pečovat o něj. Pro partnery, kteří si ale vztahu váží a hodlají ho rozvíjet mohou některé následující rady pomoci.

Číst více »

Darovací smlouva a předkupní právo spoluvlastníka v roce 2018

Jak je to s předkupním právem v případě darovacích smluv v roce 2018? Vstoupila v platnost novelizace nového občanského zákoníku, která opět zavedla předkupní právo spoluvlastníků nemovitostí. To má však svá omezení, která se dotýkají mimo jiné právě i darování nemovitostí.

Číst více »

Jak by měla vypadat správná darovací smlouva roku 2018

Darovací smlouva by měla být jak obsahově správná a úplná, tak i formálně správná, úhledná a přehledná. Darováním na základě darovací smlouvy získáváte do vlastnictví hodnotnou nemovitosti a tomu by také měla odpovídat úroveň dokumentu, který vám získání vlastnictví této nemovitosti umožní.

Číst více »

Chcete darovat a zároveň vypořádat sourozence obdarovaného? Jaké jsou v roce 2018 podmínky

Finanční vypořádání sourozence obdarovaného je jednou z častých podmínek, kterou rodiče podmiňují darování nemovitosti, tedy bytu, domu nebo pozemku jednomu z nich. Jak se věc v roce 2018 nejlépe řeší?

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU